Kongres Katoliczek
i Katolików

Rozliczenia z pedofilią
w Kościele

CREATOR: gd-jpeg v1.0 (using IJG JPEG v80), quality = 85

dr

Anna
Salter

Uzyskała tytuł doktora psychologii klinicznej i praktyki publicznej na Uniwersytecie Harvarda oraz tytuł magistra w dziedzinie badań nad dziećmi na Tufts. Była wykładowcą na obu uniwersytetach.

Prowadzi wykłady i konsultacje na temat przestępców seksualnych i ofiar w Stanach Zjednoczonych i za granicą. Prowadziła konferencje na temat wykorzystywania seksualnego w Australii, Nowej Zelandii, Szkocji i Anglii. W sumie prowadziła szkolenia w 50 stanach i 10 krajach.

Ocenia również przestępców seksualnych na potrzeby postępowań cywilnych i innych celów. Zeznaje jako biegły sądowy w sprawach cywilnych i karnych dotyczących nadużyć seksualnych.

Autorka książek, m.in.: „Pokonywanie traumy. Jak zrozumieć i leczyć dorosłe ofiary wykorzystywania seksualnego w dzieciństwie.” oraz „Drapieżcy. Pedofile, gwałciciele i inni przestępcy seksualni. Kim są, jak działają i jak możemy chronić siebie i nasze dzieci.”

CV Anna Salter, Ph.D.

csm_2021-04-16_KHSB_Kristin-Wedekind_022n_c723142208

-

Kristin
Wedekind

Studiowała pracę socjalną na Katolickim Uniwersytecie Nauk Stosowanych w Berlinie, a obecnie robi doktorat na Uniwersytecie Humboldta. Od młodości jest zaangażowana w pracę organizacji młodzieżowych i przez kilka lat była diecezjalną przewodniczącą Federacji Niemieckiej Młodzieży Katolickiej w Berlinie. W 2015 r. została uhonorowana Federalnym Krzyżem Zasługi przez Prezydenta Federalnego za swoje zaangażowanie.

Kristin Wedekind

40 ans de la promotion André Malraux de l'ENA, le 19 juin 2017, au Conseil d'État.

-

Jean-Marc
Sauvé

Przewodniczył Niezależnej Komisji ds. Wykorzystywania Seksualnego, utworzonej przez Kościół katolicki we Francji (luty 2019 r. – październik 2021 r.). Wcześniej zajmował stanowisko wyższego urzędnika państwowego: był sekretarzem generalnym rządu, a następnie prezydentem Rady Stanu (tj. prezesa najwyższej jurysdykcji administracyjnej we Francji), dziś przewodniczy komisjom etyki Igrzysk Olimpijskich w Paryżu oraz katolickiej fundacji „Apprentis d’Auteuil”, która wspiera blisko 40 000 młodych ludzi i rodzin znajdujących się w trudnej sytuacji.

Jean-Marc Sauvé

jacek-prusak-sj-ludziom-skonczyla-sie-cierpliwosc-przed-oczami-maja-terazniejszosc-zaprzeczajaca-ewangelii

ks. dr

Jacek
Prusak SJ

Jezuita, mgr. teologii (PWT „Bobolanum” w Warszawie), mgr. klinicznej pracy socjalnej (Boston College), doktor nauk społecznych w zakresie psychologii (IP UJ). Dyrektor Instytutu Psychologii Uniwersytetu Ignatianum w Krakowie (UIK), psychoterapeuta, redaktor „Tygodnika Powszechnego”. Ostatnio opublikował: „Wiara która więzi i która wyzwala” (WAM, 2023). Zawodowo zajmuje się psychologią religii i duchowości oraz psychoterapią i rozwojem osobowym.

Marta Titaniec

-

Marta
Titaniec

Prezeska Fundacji Świętego Józefa KEP, członkini Prezydium Zarządu warszawskiego Klubu Inteligencji Katolickiej. Od 2000 r. sekretarz generalna Polskiej Rady Chrześcijan i Żydów. W latach 2010-2018 odpowiedzialna za projekty zagraniczne w Caritas Polska. Członkini Zespołu Laboratorium „Więzi”. Od 15 lat współprowadzi w Oświęcimiu coroczne międzynarodowe warsztaty pojednania organizowane przez Fundację Maksymiliana Kolbego i Justitia et Pax z Niemiec. Współpomysłodawczyni inicjatywy Zranieni w Kościele, telefonu zaufania dla osób dotkniętych przemocą seksualną w Kościele. Absolwentka politologii na Uniwersytecie Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie. Mieszka w Warszawie.

1453968056

-

Ks. Piotr
Studnicki

Ur. 1981, prezbiter archidiecezji krakowskiej, kierownik biura Delegata KEP ds. ochrony dzieci i młodzieży, doktor nauk o mediach i komunikacji społecznej, wykładowca Uniwersytetu Papieskiego Jana Pawła II w Krakowie i Uniwersytetu Świętego Krzyża w Rzymie.

dbd53f26cf70a35db30060f8728e59cd

dr hab.

Błażej
Kmieciak

Ur. w 1981 roku, doktor habilitowany nauk prawnych, socjolog prawa, bioetyk i pedagog specjalny. Profesor Uniwersytetu Medycznego w Łodzi. Przez osiem lat pełnił funkcję rzecznika praw pacjenta szpitala psychiatrycznego. Jest autorem publikacji dotyczących relacji miedzy etyką, prawem i medycyną. Od urodzenia jest osobą niepełnosprawną (niedowidzącą). Mąż i ojciec trzech córek. Członek Domowego Kościoła Ruchu Światło-Życie. W latach 2020-2023 był przewodniczącym Państwowej Komisji do spraw przeciwdziałania wykorzystaniu seksualnemu małoletnich poniżej lat 15. Od kwietnia 2023 r. członek tej Komisji.

Błażej Kmieciak

351219848_219488827543790_2598198247449927411_n

-

Marta
Nowicka

Radca prawny, wspólniczka w kancelarii radcowskiej, ukończyła Uniwersytet Gdański, związana ze środowiskiem Szkół Nowej Ewangelizacji.

W Kongresie Katoliczek i Katolików członkini Zespołu Organizacyjnego i Grupy „Władza w Kościele”.

z21603633AMP,Fryderyk-Zoll

prof. dr hab.

Fryderyk
Zoll

Profesor Uniwersytetu Jagiellońskiego i Uniwersytetu w Osnabrück, dr h.c. Zachodnioukraińskiego Uniwersytetu w Tarnopolu. Zajmuje się przede wszystkim europejskim prawem prywatnym i prawem porównawczym. Wiceprzewodniczący Zarządu Regionu KOD Małopolskie, członek Executive Commitee European Law Institute.

Fryderyk Zoll

SYNODALNOŚĆ
PO SYNODZIE

241775633_197698352317319_4316087372243924261_n

Prof. dr

Rafael
Luciani

Świecki teolog, pochodzący z Wenezueli . Został mianowanym ekspertem Komisji Teologicznej Sekretariatu Generalnego Synodu Biskupów oraz ekspertem CELAM (Konferencji Episkopatu Ameryki Łacińskiej i Karaibów). Ponadto jest członkiem Teologicznego Zespołu Doradczego Prezydium CLAR (Latynoamerykańskiej Konfederacji Zakonników i Kobiet).

Rafael posiada wiele stopni naukowych, w tym m.in.  doktora teologii i licencjata teologii dogmatycznej zdobyte na Papieskim Uniwersytecie Gregoriańskim w Rzymie.  Był także zaangażowany w badania podoktoranckie na Julius-Maximilians Universität w Würzburgu w Niemczech. W przeszłości pełnił funkcję dyrektora Szkoły Teologicznej na Katolickim Uniwersytecie Andrés Bello w Wenezueli. Jest profesorem zwyczajnym na tym samym uniwersytecie i profesorem nadzwyczajnym na Wydziale Kościelnym Szkoły Teologii i Duszpasterstwa w Boston College. Od ponad 20 lat prowadzi kursy z chrystologii, tajemnicy Bożej, teologii latynoamerykańskiej, Soboru Watykańskiego II i eklezjologii.

Rafael Luciani

Julieann Moran

-

Julieann
Moran

Jest Sekretarzem Generalnym Irlandzkiej Drogi Synodalnej. W latach 2010-2016 była specjalistką ds. projektów w Radzie Odnowy Duszpasterskiej i Rozwoju Wiary Dorosłych przy Konferencji Biskupów Katolickich Irlandii i ma duże doświadczenie w prowadzeniu warsztatów, szkoleń i innych programów, które koncentrują się na umożliwieniu ludziom odkrywania i rozwijania swojej wiary.

Była członkinią krajowego Komitetu sterującego Drogi Synodalnej, zanim została mianowana Sekretarzem Generalnym. Była główną członkinią grupy piszącej Irlandzką Syntezę Narodową, która została wysłana do Rzymu po diecezjalnym etapie Synodu Powszechnego. Była jednym z czterech delegatów, którzy udali się do Pragi jako przedstawiciele Irlandii na Europejskim Zgromadzeniu Kontynentalnym. Ich prezentacja w znacznym stopniu wpłynęła na ostateczny dokument, który został przygotowany na tym zgromadzeniu, a później na dokument roboczy dla Uniwersalnego Etapu Synodu.

Julieann Moran

1668554208181

-

Rolando Iberico
Ruiz

Jest doktorantem w dziedzinie studiów nad Soborem Watykańskim II na Wydziale Teologii i Religioznawstwa Uniwersytetu w Leuven oraz w Szkole Teologii Australijskiego Uniwersytetu Katolickiego. Posiada tytuł magistra teologii i religioznawstwa (KU Leuven) oraz historii (Papieski Uniwersytet Katolicki w Peru). Jest również członkiem Wydziału Teologii na Papieskim Uniwersytecie Katolickim w Peru.

Jego ostatnie publikacje to „Andyjski Instytut Pastoralny (IPA) i inne. Nauki społeczne, Pastoralne i Teologia wyzwolenia na Peruwiańskich Wyżynach” (2021), „Kościół ad extra”: peruwiański episkopat i społeczno-polityczne przyjęcie Soboru Watykańskiego II (1962-1979)” (2022).

Jest także współautorem książki „Bardziej w czynach niż w słowach. Historia ośrodków pomocy społecznej Towarzystwa Jezusowego w Peru” (2021).

Rolando Iberico Ruiz

Dr. Karlies Abmeier

dr

Karlies
Abmeier

Studiowała historię oraz język i literaturę niemiecką w Münster, Monachium, Cambridge (Wielka Brytania) i Bonn. W latach 2007-2019 Fundacja Konrada Adenauera w Berlinie, ostatnio Kierownik Zespołu ds. polityki religijnej, integracyjnej i rodzinnej. Przewodnicząca Diecezjalnej Rady Katolików w Archidiecezji Berlińskiej od 2020 r.

Przedstawicielka Archidiecezji Berlińskiej w Centralnym Komitecie Katolików Niemieckich (ZdK) od 2012 r., członkini Głównego Komitetu od 2017 r. Członkini stowarzyszenia Maximilian-Kolbe-Stiftung od 2019 r oraz Maximilian-Kolbe-Werk od 2020 r. Członkini komisji synodalnej. M
ężatka z  czworgiem dorosłych dzieci i trójką wnucząt.

Karlies Abmeier

Marta Abramowicz

-

Marta
Abramowicz

Reporterka, badaczka społeczna, działaczka na rzecz praw człowieka. Autorka reportaży „Zakonnice odchodzą po cichu”, „Dzieci księży. Nasza wspólna tajemnica” i „Irlandia wstaje z kolan”.

Ta ostatnie opowiada o tym, w jaki sposób społeczeństwo irlandzkie rozliczyło Kościół z nadużyć. Jej książki doceniane są za bezkompromisowe ujawnianie prawdy i za empatię, z jaką pisze o swoich bohaterkach i bohaterach.

Ukończyła  Międzywydziałowe Interdyscyplinarne Studia Humanistyczne na Uniwersytecie Warszawskim. Lubi kontakt z czytelnikami i czytelniczkami.

Marta Abramowicz

39-Mentoring-jako-bezpieczne-towarzyszenie-

-

Piotr
Ciacek

Jako trener, coach i mentor pracuje od blisko 12 lat. Jego specjalnością jest executive coaching/mentoring oraz praca w tematyce przywództwa, relacji z klientami i szeroko rozumianej „zmiany”.

Jest właścicielem firmy STIBITZ, Która jako pierwsza w Polsce uzyskała międzynarodową akredytacje EQA (European Quality Award) dająca uprawnienia do profesjonalnej edukacji mentorów na poziomie podstawowym i rozszerzonym. Od 2021 roku kursy mentoringowe  wraz z międzynarodowym certyfikatem EIA EMCC ukończyło ponad 240 absolwentów.

Od ponad 20 lat jest związany z warszawskim Klubem Inteligencji Katolickiej, jest członkiem zarządu KiK Warszawa i Prezydium. Pełni funkcje V-cie Prezesa Klubu.

Piotr Ciacek

zz-konf-km-pdmikep-4

-

s. Bożena
Stencel

Franciszkanka Misjonarka Maryi. Przez 19 lat pracowała w Amazonii brazylijskiej, w formacji teologicznej i pastoralnej ludzi świeckich, kandydatów do diakonatu stałego i do prezbiteratu.

Od kilku lat w Polsce zaangażowana jest w nauczanie religii, towarzysząc nastolatkom w ich uczeniu się życia.

WhatsApp Image 2023-10-31 at 18.15.26

dr hab.

Ks. Adam
Świeżyński

Ur. w 1974 roku duchowny archidiecezji gdańskiej, filozof i teolog. Doktor habilitowany nauk humanistycznych, profesor Uniwersytetu Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie. Pełni funkcję kierownika Katedry Filozofii Przyrody w Instytucie Filozofii UKSW.  Był dwukrotnym stypendystą Fundacji Lanckorońskich, członek Komitetu Nauk Filozoficznych Polskiej Akademii Nauk.

Jest redaktorem naczelnym czasopisma naukowego „Studia Philosophiae Christianae”, autorem ponad stu publikacji naukowych z zakresu filozofii. Interesuje się filozofią przyrody, historią i filozofią nauk przyrodniczych, filozofią religii, filozofią żydowską, astrobiologią i astroteologią.

Ponadto pisze wiersze, publikowane m.in. w kwartalniku „Więź”.

Ks. Adam Świeżyński

9ba4acac781e9e0a3806854cf5e8213b

-

Filip
Flisowski

Ekonomista, absolwent Szkoły Głównej Handlowej w Warszawie, były samorządowiec. Obecnie doktorant Wydziału Socjologii UW, felietonista i członek Redakcji Magazynu Kontakt. Związany także z warszawskim środowiskiem jezuitów.

W Kongresie Katoliczek i Katolików członek Zespołu Organizacyjnego.

KONCERT FORTEPIANOWY

72411801_3081987712025491_8570905597661151232_n

-

Marta
Łysyganicz

Ukończyła łódzką Akademię Muzyczną w klasie fortepianu dr hab. Mariusza Drzewickiego. Jest również absolwentką Podyplomowych Studiów Menedżerskich na Wydziale Zarządzania Uniwersytetu Warszawskiego.

Uczestniczyła w kursach mistrzowskich prowadzonych przez tak cenionych pianistów jak m.in.: prof. Grzegorz Kurzyński, prof. Andrzej Pikul, prof. Andrzej Jasiński czy prof. Jarosław Drzewiecki. Brała udział w ogólnopolskich oraz międzynarodowych konkursach pianistycznych (m.in. w Madrycie i na Teneryfie), a w roku 2013 została laureatką IV edycji programu Stypendium z Wyboru.

W marcu 2015 r. swoim recitalem zainaugurowała Dni Kultury Europejskiej na Uniwersytecie Lotaryńskim w Nancy (Francja). 

Jest aktywna jako prelegent muzyczny. Prowadziła koncerty w ramach sesji naukowo-artystycznych organizowanych przez Akademię Muzyczną w Łodzi, a także w ramach takich festiwali jak m.in.: Wędrowny Festiwal Filharmonii Łódzkiej „Kolory Polski”, „W duchu Kolberga. 200 lat muzyki polskiej” w Tubądzinie czy „Muzyka w polskim dworze” w Dzierżąznej.

W roku 2016 wygłosiła wykład: „Słuchanie Logosu. Zrozumienie poprzez dźwięki na przykładzie muzyki Chopina i Messiaena” w Szkole Filozofii i Teologii im. Jacka Woronieckiego OP w Warszawie. 

Oprócz działań  artystycznych zajmuje się również pracą pedagogiczną. Obecnie prowadzi klasę fortepianu w Państwowej Szkole Muzycznej I stopnia w Strzelinie.

Marta Łysyganicz

RZECZNIK PRAW OSÓB
ŚWIECKICH W KOŚCIELE

MarekP

Prof. dr hab.

Marek
Piechowiak

Profesor nauki prawnych i doktor habilitowany nauk humanistycznych w zakresie filozofii. Kierownik Katedry Prawa Publicznego i Teorii Prawa na Uniwersytecie SWPS (Warszawa – Poznań).

Odbył staże naukowe i kursy specjalistyczne m. in. Nuffield College (Oxford), Uniwersytecie w Sheffield, Uniwersytecie w Getyndze, Haskiej Akademii Prawa Międzynarodowego i Holenderskim Instytucie Praw Człowieka (SIM), Międzynarodowym Instytucie Praw Człowieka w Strasburgu, w Holenderskim Instytucie Zaawansowanych Badań w Humanistyce i Naukach Społecznych (NIAS).

Kierował m. in. Centrum Naukowej Informacji i Dokumentacji o Prawach Człowieka w Poznańskim Centrum Praw Człowieka Instytutu Nauk Prawnych PAN (1991-1996); Zakładem Etyki w Instytucie Filozofii Uniwersytetu Zielonogórskiego (2002-2010). Od czerwca do października 2000 r. pełnił urząd Rzecznika Praw Dziecka.

 

Hanna_Machinska2

dr

Hanna
Machińska

Jest prawniczką i działaczką społeczną z niezwykle bogatym dorobkiem w zakresie wdrażania europejskich standardów prawnych do prawa polskiego, w tym w dziedzinie ochrony praw człowieka i prawa antydyskryminacyjnego. Zawsze była też zaangażowana w walkę z dyskryminacją, ksenofobią i nietolerancją.

Jest autorką wielu publikacji z zakresu ochrony praw człowieka, m.in. „Aksjologia w UE a Europejska Konwencja Praw Człowieka”, „Ochrona praw podstawowych w Unii Europejskiej”, „Idea Europy” (red.), „Polska i Rada Europy”, „Niepełnosprawni na rynku pracy”.

Od 26 września 2017 r.  do 31 grudnia 2022 r. Zastępczyni Rzecznika Praw Obywatelskich.

Została odznaczona m.in. przez Rzecznika Praw Obywatelskich, Ministra Spraw Zagranicznych, Ministra Edukacji, Prezesa Naczelnej Rady Adwokackiej, Sekretarza Generalnego Rady Europy oraz Prezydenta Austrii. Została również wyróżniona nagrodą specjalną Press Club Polska, nagrodą im. Biskupa Tadeusza Pieronka In Veritate, nagrodą Newsweeka im. Teresy Torańskiej i nagrodą Fundacji im. Henryka Wujca oraz członkinią  honorową wielu stowarzyszeń.

W 2022 otrzymała tytuł doktora honoris causa Wydziału Prawa Uniwersytetu w Zurychu. W czerwcu 2023 została Człowiekiem Roku Gazety Wyborczej.

Gajdy_nr1

-

Monika i Marcin Gajdowie

Mówią o sobie, że szeroko pojmowana służba ludziom na styku psychologii i duchowości jest ich pasją, powołaniem zawodowym i wielką przygodą życiową.

Monika Gajda jest pedagogiem ogólnym i specjalnym, choreoterapeutką i terapeutką chrześcijańską.

Marcin Gajda jest lekarzem, magistrem nauk o rodzinie i terapeutą chrześcijańskim. W czerwcu 2016 przyjął święcenia diakonatu.

Oboje prowadzą ośrodek psychoterapii, stosując autorską metodę  Chrześcijańskiej Terapii Integralnej.

www.gajdy.pl

ksiadz-alfred-wierzbicki

dr hab.

Ks. Alfred Marek Wierzbicki

Ur. 1957,  filozof, poeta, publicysta, kapłan Archidiecezji Lubelskiej.

W archidiecezji pełnił funkcje: prorektor Metropolitalnego Seminarium Duchownego (2002-2012), dyrektor Centrum Dialogu Katolicko-Żydowskiego (2001-2019), wikariusz biskupi ds. kultury (2004-2019).

W latach 1992-97 pracownik Telewizji Polskiej Oddział w Lublinie na stanowisku redaktora programów katolickich.

Główne obszary badań: etyka, antropologia, filozofia polityki, myśl Jana Pawła II, nowożytna i  współczesna filozofia włoska, aksjologia Europy, związki literatury z filozofią .  Autor 11 książek oraz 13 tomików poetyckich.

Członek SPP i PEN Clubu. Członek Komitetu Episkopatu Polski ds. dialogu z Judaizmem,  członek Rady Naukowej Instytutu Jana Pawła II KUL, członek Towarzystwa Naukowego KUL, członek rady naukowej Laboratorium „Więzi”, członek rady programowej Fundacji Służby Rzeczypospolitej, członek Komisji Etyki w Nauce przy Prezesie PAN, członek Klubu „Tygodnika Powszechnego” w Lublinie.

Ks. Alfred Marek Wierzbicki

Tarsycjusz-Krasucki-Więź-1-1408x1000

-

o. Tarsycjusz Sebastian Krasucki OFM

Ur. 1975 r. w Świnoujściu. Święcenia kapłańskie przyjął w 2003 r. Pracował duszpastersko w Wejherowie, Policach, Osiecznej, Wronkach. W latach 2016–2020 proboszcz parafii w Helu, 2022- 2023 proboszcz parafii w Kadynach.

Był m.in. asystentem Franciszkańskiego Zakonu Świeckich, kapelanem wspólnoty ruchu „Wiara i Światło”, duszpasterzem bezdomnych i hospicjum, misjonarzem ludowym, katechetą, odpowiedzialnym za Kuchnię św. Franciszka dla ubogich. Od roku 2016 jest misjonarzem miłosierdzia ustanowionym przez papieża Franciszka.

Glowka-sokolowska_nr1

-

Izabela Główka-Sokołowska

Magister teologii w zakresie pedagogiki religijnej i etyki, oraz pedagogiki w zakresie pracy socjalnej, kurator Diecezji Pomorsko-Wielkopolskiej oraz członek Synodu Kościoła Ewangelicko-Augsburskiego w Polsce.

Jest członek Rady Diakonii oraz przewodnicząca synodalnej komisji ds. diakonii, zawodowo związana z Parafią Luterańska w Koszalinie, asystentka parafialna i koordynator projektów prospołecznych, obecnie zaangażowana w pracę z migrantami i uchodźcami. Lubi morsować, aktywnie spędzać czas z rodziną i jest entuzjastką tzw. „People-watching” jako formy poznawania ludzkich zachowań.

zdjecieteresa

-

Teresa
Piechowiak

Jest doktorantką na Université Paris Cité, gdzie zajmuję się chemią cukrów.

W Kongresie Katoliczek i Katolików angażuję się w prace Grupy „Relacje duchowni — świeccy”. Wspólnie z innymi członkami grupy poszukuję odpowiedzi na pytanie, jak może wyglądać Kościół, w którym szanuje się wolność i podmiotowość wszystkich.

Ma nadzieję, że raport w sprawie rzecznika praw osób świeckich w Kościele będzie stanowić początek takiej odpowiedzi i przyczynić się do powstania w instytucjach kościelnych skutecznych mechanizmów chroniących wiernych przed nadużyciami.

Martyna_Bojko (1)

-

Martyna
Bójko

Mieszka w podwarszawskich Michałowicach z mężem, czworgiem dzieci i czterema kotami.

Z wykształcenia jest socjolożką. Pracuję jako redaktorka w Sieci Obywatelskiej Watchdog Polska oraz w roli socjolożki/badaczki w Instytucie Matki i Dziecka.

Działam w grupie Kongresu Katoliczek i Katolików „Relacje duchowni — świeccy”. Uważa, że w Kościele w Polsce bardzo potrzebna jest niezależna instytucja, która stałaby po stronie świeckich, niesłyszanych przez hierarchię. Ma nadzieję, że publikacja raportu w sprawie rzecznika praw osób świeckich w Kościele zainicjuje debatę na ten temat.

I_Czarnecka_nr2

-

Izabela
Czarnecka

Magister fizyki, ukończyła także studia podyplomowe w zakresie informatyki na Uniwersytecie Śląskim oraz marketingu i zarządzania na Akademii Ekonomicznej we Wrocławiu. Od kilkunastu lat członek zarządu firmy świadczącej usługi doradcze w zakresie IT.

Od stycznia 2021 roku uczestniczy w pracach grupy Relacje Duchowni — Świeccy, działającej w ramach Kongresu Katoliczek i Katolików. Brała udział w opracowaniu „Deklaracji wolności w Kościele katolickim” oraz raportu pt.: „Powołanie Rzecznika praw osób świeckich w Kościele”.  Członkini parafialnej rady duszpasterskiej.

KOŚCIÓŁ WOLNY
OD POLITYKI

IMG_1225

-

o. Paweł
Gużyński OP

Dominikanin, duszpasterz akademicki w Eendrachtskapel i wspólnoty anglojęzycznej w Schiedam w Rotterdamie. Mieszka w Convent H. Petrus van Verona.

Współpracował z Religia TV i Boska TV, publicysta i komentator medialny spraw społeczno-religijnych w Polsce i na świecie.

W czasach PRL działacz ruchu „Wolność i Pokój” oraz współpracownik podziemnych struktur „Solidarności”, odznaczony Krzyżem Wolności i Solidarności za działalność opozycyjną.

PRZEWODNICY
FORUM

1611161510572

-

Jan
Wróbel

Dziennikarz, publicysta „Dziennika gazety Prawnej, doradca premiera Jerzego Buzka, autor opowiadań kryminalnych, nauczyciel historii w 1 SLO „Bednarska”, współzałożyciel tej szkoły i okresowo również jej dyrektor.

Od maja 2010 prowadzi wtorkowe wydania audycji Poranek Radia Tok FM.

Wydał poradnik „Jak przetrwać w szkole i nie zwariować”. Autor podręczników i popularyzator historii. Ostatnio wydał „Grunwald 1410. Świętością nie wygrasz” (Znak — Horyzont, 2020) i „Nie było telefonów? O córkach, ojcach i wynalazkach” (Egmont 2018).  Członek Rady Fundacji Dorastaj z Nami.

36-inp_red_7009.jpg

-

s. Barbara
Radzimińska

Jako misjonarka międzynarodowej Wspólnoty Sług Ewangelii Miłosierdzia Bożego zajmuje się formacją religijną, rekolekcjami i towarzyszeniem duchowym. 
Pracuje z młodzieżą i rodzinami.

W Kongresie Katoliczek i Katolików pełni funkcję rzecznika medialnego.

Obraz ze schowka

-

Joanna
Krupiarz

Filolożka, tłumaczka i była wykładowczyni akademicka. Posiada bogate doświadczenie edukacyjne oraz korporacyjne w dziedzinie rozwoju.

Od zawsze i na zawsze przyjaciółka wspólnoty z Taizé i członkini jednej z wrocławskich grup inspirowanych przez tę wspólnotę.

Członkini Zespołu Organizacyjnego Kongresu Katoliczek i Katolików, Rady Fundacji na Rzecz Kongresu Katoliczek i Katolików oraz grupy „Troska o Ład Społeczny”.

WhatsApp Image 2023-11-11 at 13.25.25

-

Hanna
Nurczyńska

Inżynier ds. oczyszczalni i uzdatniania wody, absolwentka Politechniki Warszawskiej.

Członkini warszawskiej grupy Wiara i Tęcza, związana z duchowością ignacjańską i wspólnotą Pogłębiarka.

W Kongresie Katoliczek i Katolików działa w grupach: „Spojrzenie na małżeństwo i związki partnerskie”, Media i PR oraz jest członkiem Zespołu Organizacyjnego Kongresu.

Scroll to Top